
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 0402DF |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 470 nH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 340 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 670mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | 1.07GHz |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.9 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0402 |
| Size / Dimension: | 0.044" L x 0.026" W (1.11mm x 0.66mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.026" (0.66mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 0402DF-471XJRW is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 68UH 700MA 420 MOHM
FIXED IND 18UH 840MA 340MOHM SMD
FIXED IND 46.6NH 500MA 310 MOHM
FIXED IND 47MH 50MA 96 OHM TH
WIREWOUND FERRITE BEAD 470NH
SQUARE FLANGE RECEPTACLE
FIXED IND 220UH 1.3A 230 MOHM TH