
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MLO™ |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Multilayer |
| Material - Core: | Non-Magnetic |
| Inductance: | 6.8 nH |
| Tolerance: | ±3% |
| Current Rating (Amps): | 160 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 600mOhm Max |
| Q @ Freq: | 17 @ 450MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 7GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 450 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0402 (1005 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.039" L x 0.023" W (1.00mm x 0.58mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.018" (0.45mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5000 |
Current price of HLQ026R8HTTR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIX IND 33UH 3.1A SMD
FIXED IND 180UH 980MA 550MOHM SM
FIXED IND 150UH 124MA 13.5 OHM
RES 30.5K OHM 1% 1/10W 0603
FIXED IND 6.8NH 160MA 600 MOHM
LED SINGLE 3MM YELLOW DIFFUSED
RES SMD TO263