
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ERU27 - Flat Wire Inductor |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 6.8 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 34.5 A |
| Current - Saturation (Isat): | 44A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 1.66mOhm |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 150°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 1.094" L x 1.016" W (27.80mm x 25.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.636" (16.15mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of B82559B6682A027 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 120NH 150MA 400 MOHM
FIXED IND 15UH 858MA 288 MOHM
FIXED IND 270NH 260MA 2.42 OHM
FIXED IND 6.8UH 34.5A 1.66 MOHM
CONN HEADER VERT 40POS 2MM
CONN FPC BOTTOM 12POS 0.50MM R/A
8LT 10C 10#20 SKT RECP