
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ISC-1812 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Non-Magnetic |
| Inductance: | 270 nH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | - |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | - |
| Q @ Freq: | 30 @ 25.2MHz |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 25.2 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1812 (4532 Metric) |
| Supplier Device Package: | 1812 |
| Size / Dimension: | 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.134" (3.40mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 | ||
| 4000 | ||
| 6000 | ||
| 10000 |
Current price of ISC1812ESR27M is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 300NH 60A 0.29 MOHM
FIXED IND 180NH 400MA 0.64
FIXED IND 4.7UH 336MA 620 MOHM
CAP CER 1210 13PF 16V ULTRA STAB
FIXED IND 270NH SMD
TRANSFORMER FLYBACK NCL30001
RES SMD 4.87K OHM 0.1% 1/8W 0805