
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PG0926NL |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 5.6 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 14 A |
| Current - Saturation (Isat): | 14A |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 4.1mOhm |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 130°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.528" L x 0.528" W (13.40mm x 13.40mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.315" (8.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 100 | ||
| 500 | ||
| 1000 | ||
| 2500 |
Current price of PG0926.562NL is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 1.5UH 17.7A 5.4 MOHM
FIXED IND 330UH 120MA 14 OHM SMD
FIXED IND 10UH 2.3A 70 MOHM SMD
FIXED IND 5.6UH 14A 4.1 MOHM SMD
DC DC CONVERTER 3.3V 75W
SWITCH ROTARY MILITARY, PROCESS
CONN FAKRA JACK STR 50 OHM CRIMP