
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MLG-P |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Multilayer |
| Material - Core: | Non-Magnetic |
| Inductance: | 2.2 nH |
| Tolerance: | ±0.3nH |
| Current Rating (Amps): | 200 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 700mOhm Max |
| Q @ Freq: | 8 @ 500MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 8GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 500 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 01005 (0402 Metric) |
| Supplier Device Package: | 01005 (0402 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.009" (0.22mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 20000 |
Current price of MLG0402P2N2ST000 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 2.2UH 390MA 650 MOHM
FIXED IND 27UH 2.25A 70 MOHM SMD
FIXED IND 22NH 600MA 120MOHM SMD
FIXED IND 2.2NH 200MA 700 MOHM
SLIDE POT 10K OHM 0.5W TOP 60MM
XTAL OSC VCTCXO 16.3840MHZ
EXT O=1.000,L= 3.50,W= .063