ASPI-4020S-150M-T
Description
FIXED IND 15UH 770MA 230 MOHM
DataSheet
ASPI-4020S-150M-T PDF
Type Description
Series:ASPI-4020S
Material - Core:Ferrite
Inductance:15 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):770 mA
Current - Saturation (Isat):1.35A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):230mOhm
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:24MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max):0.079" (2.00mm)