DPO-3.0-330
Manufacturer
Talema
VIGOR # :
Description
FIXED IND 330UH 3A 142 MOHM TH
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
DPO-3.0-330 PDF
Type Description
Series:DP
Package:Tray
Part Status:Active
Type:Toroidal
Material - Core:-
Inductance:330 µH
Tolerance:-
Current Rating (Amps):3 A
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):142mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:10 kHz
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial, Vertical (Open)
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:1.181" Dia x 0.551" W (30.00mm x 14.00mm)
Height - Seated (Max):-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
CDRH8D28HPNP-100NC
CDRH8D28HPNP-100NC
FIXED IND 10UH 2.1A 78 MOHM SMD
5500R-685K
5500R-685K
FIXED IND 6.8MH 420MA 5.75 OHM
IHA503EB
IHA503EB
FIXED IND 27UH 6.5A 30 MOHM TH
DPO-3.0-330
DPO-3.0-330
FIXED IND 330UH 3A 142 MOHM TH
SiT5156AE-FA-30VT-16.369000X
SiT5156AE-FA-30VT-16.369000X
XTAL OSC VCTCXO 16.3690MHZ
SiT3372AI-4B3-33NU76.800000X
SiT3372AI-4B3-33NU76.800000X
XTAL OSC VCXO 76.8000MHZ HCSL
CLM-132-02-L-D-BE-PA
CLM-132-02-L-D-BE-PA
CONN RCPT 64POS 0.039 GOLD SMD