LMLP06A6M330CTAR
Description
FIXED IND 33UH 530MA 700 MOHM
DataSheet
LMLP06A6M330CTAR PDF
Type Description
Series:LMLP
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:-
Material - Core:Ferrite
Inductance:33 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):530 mA
Current - Saturation (Isat):590mA
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):700mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):0.047" (1.20mm)