
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Toroidal |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 100 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 2.6 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 100mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 130°C |
| Inductance Frequency - Test: | 20 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Vertical (Open) |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.850" L x 0.450" W (21.59mm x 11.43mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.950" (24.13mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 100 | ||
| 500 | ||
| 1000 | ||
| 2500 |
Current price of PE-92102KNL is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 1.2UH 760MA 500 MOHM
FIXED IND 15NH 450MA 160 MOHM
FIXED IND 19NH 370MA 270 MOHM
FIXED IND 100UH 2.6A 100 MOHM TH
DIODE ZENER 3.6V 200MW UMD2
CONN RCPT DISPLAYPORT 20POS VERT
CONN PLUG HSG FMALE 55POS INLINE