
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 819 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 5.6 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 130 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 2.8Ohm Max |
| Q @ Freq: | 55 @ 7.9MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 78MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.9 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.078" Dia x 0.200" L (1.98mm x 5.08mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of 0819-42K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 12NH 1.075A 105 MOHM
FIXED IND 2.2NH 900MA 90 MOHM
FIXED IND 22NH 600MA 100MOHM SMD
FIXED IND 5.6UH 130MA 2.8 OHM TH
FIXED IND 820UH 1.24A 643 MOHM
CONN HEADER R/A 31POS 2.54MM
CONN HEADER VERT 30POS 2.54MM