
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | IHLP-5050CE-07 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 3.3 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 12 A |
| Current - Saturation (Isat): | 27A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 10.69mOhm |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.520" L x 0.508" W (13.20mm x 12.90mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.138" (3.50mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 | ||
| 1000 | ||
| 2500 | ||
| 5000 |
Current price of IHLP5050CEER3R3M07 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 100NH 2A 50 MOHM SMD
FIXED IND 11NH 400MA 400 MOHM
FIXED IND 3.3UH 2.3A 52.8 MOHM
FIXED IND 1.5UH 23.5A 3.8 MOHM
FIXED IND 3.3UH 12A 10.69 MOHM
HEX NUT (M2)
CONN RCPT FMALE 35P SILVER CRIMP