
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SRN4026 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 68 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 350 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 350mA |
| Shielding: | Semi-Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 852mOhm Max |
| Q @ Freq: | 19 @ 2.52MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 9MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.098" (2.50mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 | ||
| 6000 |
Current price of SRN4026-680M is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 470NH 200MA 500 MOHM
FIXED IND 10NH 700MA 130 MOHM
SHIELDED POWER INDUCTORS, 0.25UH
FIXED IND 68UH 350MA 852MOHM SMD
DC DC CONVERTER 36V 100W
DC DC CONVERTER 5V 2W
FIXED IND 3.9UH 505MA 1.2 OHM TH