AIRD-03-8R2M
Description
FIXED IND 8.2UH 21A 4 MOHM TH
DataSheet
AIRD-03-8R2M PDF
Type Description
Series:AIRD-03
Material - Core:Ferrite
Inductance:8.2 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):21 A
Current - Saturation (Isat):42A
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):4mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-25°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:1 Hz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:1.102" Dia (28.00mm)
Height - Seated (Max):0.827" (21.00mm)