
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SPM |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Not For New Designs |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Metal |
| Inductance: | 2.2 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 2.9 A |
| Current - Saturation (Isat): | 3.3A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 95mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.173" L x 0.161" W (4.40mm x 4.10mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.047" (1.20mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 | ||
| 3000 | ||
| 5000 | ||
| 10000 |
Current price of SPM4012T-2R2M is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 27UH 1.19A 200 MOHM
FIXED IND 1.2NH 500MA 0.05
FIXED IND 10NH 966MA 130 MOHM
FIXED IND 2.2UH 2.9A 95 MOHM SMD
XTAL OSC VCXO 25.0000MHZ HCSL
MOSFET P-CH 200V 200MA SOT223
CRYSTAL 4.9152MHZ SERIES SMD