
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | AIUR-16 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 150 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 490 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 440mA |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 372mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 85°C |
| Inductance Frequency - Test: | 10 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Vertical Cylinder |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.276" Dia (7.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.374" (9.50mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 250 | ||
| 500 | ||
| 1000 | ||
| 5000 |
Current price of AIUR-16-151K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 18UH 130MA 5.8 OHM SMD
FIXED IND 5.1NH 350MA 350 MOHM
FIXED IND 15UH 500MA 650 MOHM
FIXED IND 150UH 490MA 372 MOHM
XTAL OSC VCXO 125.0000MHZ LVDS
CONN RCPT MALE 5POS GOLD CRIMP
CONN PLUG HSG MALE 55POS INLINE