
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1110 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 82 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 2.8 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 83mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.660" Dia (16.76mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.840" (21.34mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 298 |
Current price of 1110-820K-RC is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 6.8UH 285MA 1.2 OHM
FIXED IND 22UH 1.9A 250 MOHM SMD
FIXED IND 560UH 138MA 6.96 OHM
FIXED IND 82UH 2.8A 83 MOHM TH
CRYSTAL 25.0000MHZ 18PF SMD
DC DC CONVERTER 8V 150W
USB MICRO MODULE GRAY