
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SDE0805A |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 56 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 1.6 A |
| Current - Saturation (Isat): | 1.2A |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 240mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | 11.5MHz |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.307" L x 0.276" W (7.80mm x 7.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.217" (5.50mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 | ||
| 3000 | ||
| 5000 |
Current price of SDE0805A-560K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 560NH 410MA 290 MOHM
FIXED IND 150NH 3.05A 30 MOHM TH
FIXED IND 68NH 140MA 1.96 OHM
FIXED IND 56UH 1.6A 240 MOHM SMD
MEMS OSC XO 19.2000MHZ LVCMOS LV
ULTRASONIC SENSR 4-20HR-MAXSONAR
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY