
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PF |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ceramic |
| Inductance: | 2.7 nH |
| Tolerance: | ±0.3nH |
| Current Rating (Amps): | 1.8 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 50mOhm Max |
| Q @ Freq: | 7 @ 100MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 5.3GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0402 (1005 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.022" (0.55mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of ELJ-PF2N7DFB is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 470NH 65A 0.95 MOHM
FIXED IND 6.8UH 1.6A 120MOHM SMD
FIXED IND 3.3UH 970MA 130 MOHM
FIXED IND 2.7NH 1.8A 50 MOHM SMD
IC ADC 12BIT SAR 28SSOP
FIXED IND 22UH 334MA 1.1 OHM SMD
OPTOISOLATOR 3.75KV TRANS 4-SOP