
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | LQW18 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Non-Magnetic |
| Inductance: | 10 nH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 700 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 130mOhm Max |
| Q @ Freq: | 31 @ 250MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 4.8GHz |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 250 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0603 (1608 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.039" (1.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 4000 | ||
| 8000 | ||
| 12000 | ||
| 28000 | ||
| 100000 |
Current price of LQW18AS10NJ0ZD is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 8.2UH 1.4A 135 MOHM
FIXED IND 0.9NH 1A 70 MOHM SMD
FIXED IND 47UH 3.6A 55 MOHM TH
FIXED IND 10NH 700MA 130 MOHM
DC DC CONVERTER 3.3V 7.5W
FIXED IND 4.7MH 59MA 48 OHM TH
TERM BLOCK PLUG 8POS 3.81MM