
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SDE0403A |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 4.7 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 1.65 A |
| Current - Saturation (Isat): | 2.2A |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 108mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | 50MHz |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.177" L x 0.157" W (4.50mm x 4.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.138" (3.50mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 | ||
| 4000 | ||
| 6000 |
Current price of SDE0403A-4R7M is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 1.8UH 1.95A 48 MOHM
FIXED IND 3.3UH 14A 11.8MOHM SMD
FIXED IND 33UH 500MA 275 MOHM
FIXED IND 4.7UH 1.65A 108MOHM SM
FAN AXIAL 119X38MM 230VAC TERM
CONN HEADER R/A 27POS 5.08MM
CONN RCPT FMALE 13POS GOLD CRIMP