
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MGV |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 470 nH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 3.5 A |
| Current - Saturation (Isat): | 4.4A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 40mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0806 (2016 Metric) |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.039" (1.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of MGV201610R47M-10 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 3.4NH 900MA 90 MOHM
FIXED IND 120NH 300MA 200 MOHM
FIXED IND 15NH 250MA 1.2 OHM SMD
FIXED IND 470NH 3.5A 40MOHM SMD
CRYSTAL 16.0000MHZ 18PF SMD
RES 22 OHM 2W 10% AXIAL
CONN SMA RCPT STR 50OHM EDGE MNT