
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CR54 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 2.7 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 3.44 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 26mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 100°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.96 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.228" L x 0.209" W (5.80mm x 5.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.191" (4.85mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1500 |
Current price of CR54NP-2R7MC is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 100UH 350MA 1.28 OHM
FIXED IND 1.2UH 10A 8 MOHM SMD
FIXED IND 68UH 1.89A 215 MOHM
FIXED IND 2.7UH 3.44A 26 MOHM
CONN HEADER VERT 19POS 2.54MM
TERM BLOCK PLUG 14POS STR 3.81MM
CONN RCPT MALE 13POS GOLD CRIMP