
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MHQ-P |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Multilayer |
| Material - Core: | Ceramic, Non-Magnetic |
| Inductance: | 19 nH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 260 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 800mOhm Max |
| Q @ Freq: | 20 @ 250MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 2.3GHz |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0402 (1006 Metric) |
| Supplier Device Package: | 1006 (0402) |
| Size / Dimension: | 0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.024" (0.60mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10000 |
Current price of MHQ1005P19NJTD25 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 10MH 120MA 23.4 OHM
FIXED IND 330NH 220MA 1.5 OHM
FIXED IND 2.2UH 2.6A 80 MOHM SMD
FIXED IND 19NH 260MA 800 MOHM
LED COB CXA1507 NEUTRAL WHT SQ
CONN RCPT 52POS 0.039 GOLD SMD
DC DC CONVERTER 48V 150W