AIUR-07-150K
Description
FIXED IND 15UH 930MA 130 MOHM TH
DataSheet
AIUR-07-150K PDF
Type Description
Series:AIUR-07
Material - Core:Ferrite
Inductance:15 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):930 mA
Current - Saturation (Isat):1.3A
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):130mOhm Max
Q @ Freq:33 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:2.52 MHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.236" Dia (6.00mm)
Height - Seated (Max):0.201" (5.10mm)