
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | IMC-0603-01 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 180 nH |
| Tolerance: | ±2% |
| Current Rating (Amps): | 240 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 1.25Ohm Max |
| Q @ Freq: | 30 @ 100MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 1GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0603 (1608 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.041" W (1.60mm x 1.05mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.049" (1.25mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 | ||
| 6000 | ||
| 15000 | ||
| 30000 | ||
| 75000 |
Current price of IMC0603ERR18G01 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 15UH 80MA 6.5 OHM SMD
FIXED IND 4.7UH 4.7A 26MOHM SMD
FIXED IND 680NH 150MA 600 MOHM
FIXED IND 180NH 240MA 1.25 OHM
DC DC CONVERTER 5V 1W
LED XLAMP XH-P50.2
D38999/26GH55PN