
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VLS |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 4.7 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 4.7 A |
| Current - Saturation (Isat): | 4.3A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 26mOhm |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.177" (4.50mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of VLS6045AF-4R7M is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 680NH 150MA 600 MOHM
FIXED IND 220NH 21A 1.1 MOHM SMD
FIXED IND 1UH 3.5A 20 MOHM SMD
FIXED IND 4.7UH 4.7A 26MOHM SMD
XTAL OSC XO 25.0000MHZ CMOS SMD
MEMS OSC XO 26.0000MHZ LVCMOS LV
XTAL OSC VCXO 160.0000MHZ HCSL