
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | NLV-EFD |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 4.7 µH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 220 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 1.5Ohm Max |
| Q @ Freq: | 30 @ 7.96MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 50MHz |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.96 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1210 (3225 Metric) |
| Supplier Device Package: | 1210 |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.094" (2.40mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 |
Current price of NLV32T-4R7J-EFD is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 33UH 2.43A 97 MOHM SMD
FIXED IND 2.2UH 7.5A 12 MOHM SMD
FIXED IND 30NH 220MA 1.3 OHM SMD
FIXED IND 4.7UH 220MA 1.5 OHM
CRYSTAL 37.0500MHZ 4PF SMD
CONN HEADER R/A 5POS 2.54MM
ISODAMP C-1002-06/PSA DAMPING EL