
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MHQ-P |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Multilayer |
| Material - Core: | Ceramic, Non-Magnetic |
| Inductance: | 30 nH |
| Tolerance: | ±3% |
| Current Rating (Amps): | 220 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 1.3Ohm Max |
| Q @ Freq: | 20 @ 250MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 1.7GHz |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0402 (1006 Metric) |
| Supplier Device Package: | 1006 (0402) |
| Size / Dimension: | 0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.024" (0.60mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10000 |
Current price of MHQ1005P30NHTD25 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 4.7UH 273MA 2 OHM SMD
FIXED IND 4.7UH 9.5A 16.5 MOHM
FIXED IND 15UH 4.7A 45 MOHM SMD
FIXED IND 30NH 220MA 1.3 OHM SMD
CRYSTAL 27.1200MHZ 12PF SMD
XTAL OSC TCXO 25.0000MHZ
DIODE ZENER 4.3V 500MW SOD123