
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | IHLP-4040DZ-01 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 4.7 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 9.5 A |
| Current - Saturation (Isat): | 17A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 16.5mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | 4040 |
| Size / Dimension: | 0.425" L x 0.400" W (10.80mm x 10.16mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.157" (4.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 | ||
| 1000 | ||
| 2500 | ||
| 5000 |
Current price of IHLP4040DZER4R7M01 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 15UH 4.7A 45 MOHM SMD
FIXED IND 10UH 2A 57 MOHM SMD
FIXED IND 1UH 3.7A 42 MOHM SMD
FIXED IND 4.7UH 9.5A 16.5 MOHM
MEMS OSC XO 148.5000MHZ LVDS SMD
XTAL OSC VCXO 156.2500MHZ HCSL