
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | LQG15 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Multilayer |
| Material - Core: | Air |
| Inductance: | 9.1 nH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 500 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 260mOhm Max |
| Q @ Freq: | 8 @ 100MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 3.4GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0402 (1005 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.022" (0.55mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10000 | ||
| 30000 | ||
| 50000 | ||
| 100000 |
Current price of LQG15HS9N1J02D is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 82UH 85MA 10.01 OHM
FIXED IND 5.6UH 2.3A 78 MOHM SMD
FIXED IND 470UH 2A 170 MOHM TH
FIXED IND 9.1NH 500MA 260 MOHM
SEALING ELEMENT GRAY, SMALL
CONN RCPT MALE 14POS GOLD CRIMP
DC DC CONVERTER 40V 100W