
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MHQ-P |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Multilayer |
| Material - Core: | Ceramic, Non-Magnetic |
| Inductance: | 1.2 nH |
| Tolerance: | ±0.1nH |
| Current Rating (Amps): | 1.2 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 30mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | 13GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0402 (1005 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.024" (0.60mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10000 |
Current price of MHQ1005P1N2BT000 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 120NH 200MA 400 MOHM
FIXED IND 4.5UH 6.5A 14 MOHM SMD
FIXED IND 3.9NH 700MA 80MOHM SMD
FIXED IND 1.2NH 1.2A 30 MOHM SMD
DIODE ZENER 11V 500MW LLDS
ULTRASONIC SENSOR HRXL-MAXSONAR
TOOL ACC