
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SPM-HZ |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Metal |
| Inductance: | 6.8 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 4.2 A |
| Current - Saturation (Isat): | 2.5A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 81.95mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.205" L x 0.197" W (5.20mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.118" (3.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of SPM5030T-6R8M-HZ is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 390NH 450MA 450 MOHM
FIXED IND 27NH 500MA 250 MOHM
FIXED IND 2.7UH 517MA 750 MOHM
FIXED IND 6.8UH 4.2A 81.95 MOHM
TVS DIODE 300V 482V DO201
MEMS OSC XO 133.3000MHZ LVPECL
CONN RF COAX PNL JACK