
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | LQH31 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 4.7 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 120 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 2.21Ohm Max |
| Q @ Freq: | 35 @ 8MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 31MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1206 (3216 Metric) |
| Supplier Device Package: | 1206 |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.079" (2.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 | ||
| 4000 | ||
| 6000 | ||
| 10000 |
Current price of LQH31MN4R7K03L is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 39UH 2A 68 MOHM SMD
FIXED IND 12UH 2.5A 55 MOHM TH
FIXED IND 18UH 5.49A 22 MOHM TH
FIXED IND 4.7UH 120MA 2.21 OHM
XTAL OSC VCXO 148.3500MHZ LVPECL
DIODE ZENER 28V 350MW SOT23-3
CONN SOCKET 3P 0.1 GOLD PCB R/A