
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | NR |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 33 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 2.1 A |
| Current - Saturation (Isat): | 2.5A |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 85.8mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | 8.2MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.394" L x 0.386" W (10.00mm x 9.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.197" (5.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 | ||
| 1000 | ||
| 2500 | ||
| 5000 | ||
| 12500 | ||
| 25000 |
Current price of NR10050T330M is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 2.3NH 270MA 270 MOHM
FIXED IND 200NH 400MA 660 MOHM
FIXED IND 390UH 500MA 1.05 OHM
RES 0.027 OHM 5% 3W 6227
FIXED IND 33UH 2.1A 85.8 MOHM
MCX THT PCB JACK, RIGHT ANGLE, 5
DC DC CONVERTER 3.3V 50W