
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PA0390NL |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 11 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 1.5 A |
| Current - Saturation (Isat): | 1.9A |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 110.7mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 130°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.350" L x 0.240" W (8.89mm x 6.10mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.200" (5.08mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3600 |
Current price of PA0390.103NLT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 10UH 70MOHM SMD
FIXED IND 15UH 130MA 2.8 OHM SMD
FIXED IND 150UH 4.9A 52 MOHM TH
IND,16.5X15.5X9.7MM,8.2UH20%,25A
FIXED IND 11UH 1.5A 110.7 MOHM
PLUG ASSY
M40X1.5 STR. TROUGH ENLARGED