
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | HCM1AV2 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Iron Powder |
| Inductance: | 6.8 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 10 A |
| Current - Saturation (Isat): | 15A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 11.5mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | 9MHz |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.530" L x 0.496" W (13.45mm x 12.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.256" (6.50mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of HCM1A1307V2-6R8-R is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 120UH 660MA 470 MOHM
FIXED IND 4.3NH 1.6A 45 MOHM SMD
FIXED IND 39UH 590MA 590MOHM SMD
CAP CER 0.018UF 630V X7R 2225
CAP CER 0.015UF 100V C0G 2225
FIXED IND 6.8UH 10A 11.5 MOHM
MEM CARD COMPACTFLASH 512MB