
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | IMC-1210 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Iron Powder |
| Inductance: | 82 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 79 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 12Ohm Max |
| Q @ Freq: | 30 @ 2.52MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 10MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 2.52 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1210 (3225 Metric) |
| Supplier Device Package: | 1210 |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.095" (2.41mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 | ||
| 1000 | ||
| 2500 |
Current price of IMC1210BN820K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 3.3UH 6A 17 MOHM SMD
FIXED IND 33UH 360MA 1.032 OHM
FIXED IND 1.2UH 604MA 550 MOHM
FIXED IND 82UH 79MA 12 OHM SMD
CRYSTAL 20.0000MHZ 8PF SMD
XTAL OSC VCXO 10.0000MHZ LVPECL
TERM BLOCK PLUG 12POS STR 5.08MM