
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | WE-XHMI |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Metal Composite |
| Inductance: | 8.2 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 5.3 A |
| Current - Saturation (Isat): | 8.4A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 23mOhm |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | 21MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.262" L x 0.254" W (6.65mm x 6.45mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.240" (6.10mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 700 |
Current price of 74439346082 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 0.6NH 600MA 100 MOHM
FIXED IND 3.5UH 2.1A 32 MOHM SMD
FIXED IND 27UH 2.97A 51 MOHM SMD
FIXED IND 8.2UH 5.3A 23 MOHM
LED XLAMP 5000K WHITE 36V SMD
OPTOISO 5KV TRANS W/BASE 6SMD
TRANSMITTER TOSA