
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SD |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 330 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 206 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 203mA |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 5.92Ohm |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.057" (1.45mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3800 |
Current price of SD14-331-R is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 36UH 368MA 2.5 OHM SMD
FIXED IND 1.2NH 550MA 150 MOHM
FIXED IND 2.2UH 8A 20 MOHM SMD
CAP CER 0.33UF 100V X7R 1210
FIXED IND 330UH 206MA 5.92 OHM
DIODE SCHOTTKY 90V 2A SUB SMA