
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ERU27 - Flat Wire Inductor |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 10 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 33 A |
| Current - Saturation (Isat): | 34.8A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 1.92mOhm |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 150°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 1.094" L x 1.016" W (27.80mm x 25.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.679" (17.25mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of B82559B7103A027 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 6.2NH 200MA 1 OHM SMD
FIXED IND 2.2UH 320MA 900 MOHM
IND POWDER 8.20UH 9A
FIXED IND 10UH 33A 1.92 MOHM SMD
DC DC CONVERTER 1.5V 60W
FIXED IND 470NH 610MA 260 MOHM
LV CQBP-JZKY-BC-1-350-R18-Z-XX
LED OSLON SENSING SMD