
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1812R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 330 nH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 604 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 550mOhm Max |
| Q @ Freq: | 30 @ 25MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 250MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 25 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.126" W (3.20mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.190" (4.83mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 650 |
Current price of 1812R-331J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 16NH 850MA 130MOHM SMD
FIXED IND 220NH 11A 7.5 MOHM SMD
FIXED IND 3.3UH 1.6A 170MOHM SMD
FIXED IND 330NH 604MA 550 MOHM
XTAL OSC VCXO 622.0000MHZ LVDS
DC DC CONVERTER 15V 200W
CAP ALUM 390UF 20% 420V SNAP