
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SRP5015TA |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Carbonyl Powder |
| Inductance: | 220 nH |
| Tolerance: | ±30% |
| Current Rating (Amps): | 12 A |
| Current - Saturation (Isat): | 20A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 6.5mOhm Max |
| Q @ Freq: | 5 @ 100kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 165MHz |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 150°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.059" (1.50mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3500 |
Current price of SRP5015TA-R22Y is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 20NH 150MA 1.2 OHM SMD
FIXED IND 13NH 180MA 900 MOHM
FIXED IND 7.8UH 12.79A 5.7 MOHM
CAP CER 10000PF 50V X5R 0603
FIXED IND 220NH 12A 6.5 MOHM SMD
XTAL OSC XO 48.0MHZ 3.3V SMD
LINE FILTER 180A CHASSIS MOUNT