
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | AIAP-01 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 120 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 470 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 900mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | 3.6MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.130" Dia x 0.360" L (3.30mm x 9.14mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2500 | ||
| 5000 | ||
| 12500 | ||
| 25000 | ||
| 62500 |
Current price of AIAP-01-121K-T is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 750NH 190MA 1.027 OHM
FIXED IND 33UH 790MA 216 MOHM
FIXED IND 1.5UH 52.5A 0.46 MOHM
FIXED IND 120UH 470MA 900 MOHM
CRYSTAL 24.0000MHZ 18PF SMD
THERMOSTAT 95DEGC ACT LO SOT23-6
LED XLAMP WARM WHITE 3000K SMD