
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | HCM1A |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Iron Powder |
| Inductance: | 1 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 7.9 A |
| Current - Saturation (Isat): | 13A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 10mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.280" L x 0.268" W (7.10mm x 6.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.118" (3.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 |
Current price of HCM1A0703-1R0-R is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 1.3NH 600MA 150 MOHM
FIXED IND 10UH 3.5A 53.9 MOHM
FIXED IND 4.7UH 1.8A 82.6 MOHM
FIXED IND 150NH 500MA 350 MOHM
FIXED IND 1UH 7.9A 10MOHM SMD
CONN HEADER VERT 60POS 2.54MM