
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FP1008 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 120 nH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 63 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 0.17mOhm |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.425" L x 0.315" W (10.80mm x 8.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.315" (8.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 350 |
Current price of FP1008-120-R is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 33NH 120MA 3.8 OHM SMD
FIXED IND 1.3NH 1A 100 MOHM SMD
FIXED IND 10UH 1A 480 MOHM SMD
FIXED IND 120NH 63A 0.17 MOHM
SENSOR ROTARY 180DEG CONNECTOR
FIXED IND 4.7UH 1.77A 82.4 MOHM
LED WHITE LM302B