
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | DFE252010R |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Iron Powder |
| Inductance: | 1.5 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 2.1 A |
| Current - Saturation (Isat): | 2.3A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 90mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1008 (2520 Metric) |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.039" (1.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 | ||
| 6000 | ||
| 15000 | ||
| 30000 |
Current price of DFE252010R-H-1R5M=P2 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 3.3UH 1.7A 96 MOHM SMD
FIXED IND 1UH 2.6A 62 MOHM SMD
FIXED IND 5.6UH 15MA 600 MOHM
FIXED IND 1.5UH 2.1A 90 MOHM SMD
BACC 55C 55#20 SKT PLUG
SLOTTED-WALL WIRING DUCT, 2" X 1
SENSOR PROX INDUCTIVE 8MM CYL 2M