
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SRR0745A |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 10 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 2.1 A |
| Current - Saturation (Isat): | 2.5A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 52mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.185" (4.70mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 | ||
| 3000 | ||
| 5000 |
Current price of SRR0745A-100M is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 7H 75MA 240 OHM CHASS
FIXED IND 5.1NH 800MA 83MOHM SMD
FIXED IND 75UH 2.5A 70 MOHM TH
FIXED IND 10UH 2.1A 52 MOHM SMD
XTAL OSC VCXO 307.695484MHZ
FAN AXIAL 38X28MM 12VDC WIRE
XTAL OSC XO 66.0000MHZ CMOS TH