
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | C |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 7 H |
| Tolerance: | -20%, +50% |
| Current Rating (Amps): | 75 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 240Ohm |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Inductance Frequency - Test: | 120 Hz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 3.312" L x 1.750" W (84.12mm x 44.45mm) |
| Height - Seated (Max): | 1.940" (49.28mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 100 | ||
| 500 |
Current price of C-8X is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 5.1NH 800MA 83MOHM SMD
FIXED IND 75UH 2.5A 70 MOHM TH
FIXED IND 2.2UH 2.2A 135 MOHM
FIXED IND 7H 75MA 240 OHM CHASS
LED COB 6500K COOL WHT SQUARE
LED COB CX1510 2700K WHITE SMD
GASKET BLACK NEOPRENE FOR 5015 C