
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | LQH43 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 39 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 240 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 1.4Ohm Max |
| Q @ Freq: | 35 @ 1MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 11MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1812 (4532 Metric) |
| Supplier Device Package: | 1812 (4532 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.110" (2.80mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of LQH43NN390K03L is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 27UH 657MA 425 MOHM
FIXED IND 39NH 150MA 1.2 OHM SMD
FIXED IND 2.7UH 2.93A 32 MOHM
FIXED IND 39UH 240MA 1.4 OHM SMD
XTAL OSC VCXO 74.17582MHZ LVDS
JUMPER TERM BLK 10POS ROUND PIN
DIODE ZENER 36V 5W T18